Ալեքսանդր Գրիբոյեդովի մահվան 190-րդ տարելիցի կապակցությամբ   հայ-ռուսական բարեկամական համագործակցության շրջանակում ԱԺ պատգամավորներ Նարեկ Մկրտչյանի,  Ալեքսեյ Սանդիկովի նախաձեռնությամբ  եւ ՌԴ դեսպանության ու Գիտության եւ մշակույթի ռուսական կենտրոնի աջակցությամբ նոյեմբերի 12-ին Արմավիրի մարզի Գրիբոյեդով գյուղի միջնակարգ դպրոցում տեղի է ունեցել ռուսաց լեզվի  ինտերակտիվ դասարանի բացումը:
Ռուսական կողմն ամբողջությամբ տրամադրել է դասասենյակի գույքն ու համակարգչային տեխնիկան: Ռուսական սահմանապահ զորքի ներկայացուցիչները բարեկարգել են  Գրիբոյեդով գյուղի կենտրոնական այգու տարածքը: ԱԺ պատգամավորներն իրականացրել են ծառատունկ`  այն անվանակոչելով «Հայ-ռուսական բարեկամության պուրակ»:
Միջոցառմանը մասնակցել են Արմավիրի մարզպետ Համբարձում Մաթեւոսյանը, ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, Ռուսական ԳՄԿ ղեկավար Սերգեյ Ռիբինսկին, ռուսական սահմանապահ զորքերի հրամանատարությունը եւ այլ պաշտոնատար անձինք:

12 ноября в связи с 190-летием со дня смерти А.Грибоедова, в рамках армяно-российского дружественного сотрудничества, по инициативе депутатов НС Н.Мкртчяна и А.Сандыкова и при содействии посольства РФ и Российского центра науки и культуры (РЦНК)   в средней школе села Грибоедов Армавирской области Армении состоялось   открытие интерактивного класса русского языка.
Российская сторона обеспечила класс инвентарем и компьютерной техникой. Представители российских погранвойск благоустроили парк села Грибоедов. Депутаты НС высадили деревья на территории, названной “Сквером армяно-российской дружбы”.
В мероприятии участвовали губернатор Армавирской области А.Матевосян, посол РФ в РА С.Копыркин, руководитель РЦНК С.Рыбинский, командование российских погранвойск и другие официальные лица.